Praktiški patarimai, kaip fotografuoti fejerverkus patiems

vestuviu fejerverkai

Ne tik per Naujuosius mus džiugina fejerverkų šokis danguje. Tai dažna gimtadienio, vestuvių šventės ar miesto švenčių kulminacija. Ir tikrai norisi ne tik stebėti visą grožį, tačiau ir įamžinti. Tačiau daugelis pabandžiusių pirmą kartą fotografuoti fejerverkus nustemba, nes tai nėra itin paprastas ir lengvas užsiėmimas.

Todėl vestuvių fotografai Fotogidas.lt dalinasi praktiškais patarimais, kaip susidraugauti su fejerverkų fotografavimu ne tik per vestuves, tačiau ir miesto šventes ar Naujuosius metus. Jei po ranka turite fotoaparatą, o artimiausiu metu nusimato danguje fejerverkai – laikas pasidomėti, kaip išgauti atvirutės vertą kadrą.

Fotografuokite nejudindami fotoaparato

Norint įspūdingai nufotografuoti fejerverkus, pirmiausia, reikia, jog fotoaparatas nejudėtų. Fotografuojama ilgu išlaikymu, tad reikia arba rasti vietą, kur padėti fotoaparatą fotografavimui arba tiesiog įsigyti stovą, dar vadinamą trikoju.

Norint išvengti judesio ir fotoaparato sudrebėjimo, reikia naudoti atidėto paleidimo funkciją arba fotoaparato nuotolinį valdymo pultelį. Nes, jei jums atrodo, jog spaudžiant mygtuką fotoaparato nesujudinate, iš tiesų, jis labai juda. Tad norint išvengti sulieto vaizdo, geriau naudoti papildomas priemones.

Fotografuojant išmaniuoju telefonu, galioja ta pati taisyklė. Svarbu rasti būdą, kaip padėti telefoną, jog fotografuojant būtų užtikrinta jo stabilumas.

Iš anksto numatykite fotografavimo vietą

Svarbu ne tik fejerverkai, bet ir fonas jiems. Jūsų tikslas išsiaiškinti iš kur bus leidžiami fejerverkai, kokie įdomūs objektai yra šalia ir iš kurios vietos atsiveria geriausias vaizdas. Nebijokite pripažinti, kad neįsivaizduojate iš kur gražiausiai atsivers fejerverkų šokis danguje, tad peržvelkite kitų žmonių darytas fotografijas. Šiais laikais instagrame ar tiesiog Google paieškoje rasti norimos vietos fotografijas tikrai nėra sudėtinga.

Jau statant trikojį ar renkantis vietą – numatykite, kad į kadrą nepatektų praeinantys žmonės (nebent būtų toks sumanymas), ar kiti ryškūs objektai, pavyzdžiui, šalia esantis gatvės žibintas ar degantis laužas.

Kaip nepražiopsoti gero kadro?

Pirma, pasiruoškite fotografuoti dar prieš pradedant šaudyti pirmuosius fejerverkus. Antra, fejerverkai greitai užgesta, grožis trunka vos porą sekundžių, tad norint nufotografuoti kuo daugiau besiskleidžiančių fejerverkų, reikia fotoaparate nustatyti nepertraukiamo fotografavimo režimą arba taip vadinamą serijos režimą.

Pagrindiniai nustatymai

Priklausomai nuo fotoaparato, nustatymai gali skirtis. Visgi orientaciją fotografai pateikia tokią. Pirma, kuo mažesnis ISO, geriausia ISO 100. Kuo mažesnis ISO, tuo ryškesni vaizdai, geresnės spalvos ir mažiau trukdžių.

Antra, pasirinkite vidutinę diafragmą, apie f/8. Jei jaučiate, jog išlaikymas per ilgas, galima keisti iki f/4 ar f/5,6.

Trečia, nustatykite fotoaparato rankinį fokusavimą arba perstumkite objektyvo fokusavimo jungiklį į MF padėtį ir pradėkite nustatydami fokusavimą į begalybę(pažymėta simboliu ∞).

Mokykitės iš klaidų

Tiek diafragma, tiek išlaikymas ar kiti nustatymai yra individualus pasirinkimas, kurį gali lemti objektyvas, fotoaparatas, aplinkos šviesumas, fejerverkų intensyvumas. Todėl fotografuojant pirmą kartą, nebijokite klysti – geriau padarykite vieną kadrą, įvertinkite rezultatą, greitai pakoreguokite nustatymus pakeisti ir vėl daryk. Po kelių bandymų suprasi ir pajausi kaip nustatyti fotoaparatą, jog gautųsi idealus rezultatas.

One thought on “Praktiški patarimai, kaip fotografuoti fejerverkus patiems

Comments are closed.