Fejerverkų naudojimo taisyklės

Sveiki, mielieji, artėjant gražiausioms žiemos šventėms superfejerverkai komanda nori jums priminti apie saugų įvairios pirotechnikos panaudojimą – fejerverkų naudojimo taisyklės. Kadangi mums rūpi  jūsų saugumas ir sveikata. Todėl linksmybių metu nevalia pamiršti apie tam tikras taisykles.

Mūsų rekomendacijos perkant pirotechnikos gaminius.

Pirkite tik sertifikuotus fejerverkus. Kiekvienas sertifikuotas fejerverkų gaminys turi privalomą instrukciją lietuviu kalba. Instrukcijose pateikiamos gamintojo ir eksportuotojo koordinatės, gaminio gamybos data, produkto galiojimo laikas ir naudojimo taisyklės, aprašomos šio produkto naudojimo specifikos ir pateikiamas trumpas gaminio aprašymas. Produktas turi būti sertifikuotas ir paženklintas (CE) ženkliuku.

Pakuotė turi būti, sausa be matomų išorinių defektų. Atidarydami pakuotę, patikrinkite produktą: dagtis turi būti apsaugotas (uždengtas) specialia juosta arba lipduku.

   Nepirkite nebegaliojančių produktų: jie gali veikti nenuspėjamai.

Pirkite fejerverkus specializuotose parduotuvėse ir skyriuose. Fejerverkų pardavimas vartotojui leidžiamas prekybos objektuose, kurie atitinka pagal priešgaisrinės saugos įstatymą patvirtintas taisykles. Todėl fejerverkus reikia pirkti specializuotose parduotuvėse arba specialiuose skyriuose. Perkant fejerverkus iš neaiškaus gamintojo rizikuojate įsigyti ne sertifikuotą, prastos kokybės produkciją, kuri galimai ateityje turės neigiamų pasekmių jūsų bei artimųjų sveikatai.

Kone pats populiariausias civilinės pirotechnikos gaminys, kurį dažniausiai galime sutikti visuomenėje yra pirotechninė baterija. Pakalbėkime apie tai kaip visgi taisyklingai paleisti fejerverkų bateriją?

Padėkite fejerverkų dėžutę ant horizontalaus paviršiaus be šlaitų ar iškilimų. Baterija turi stovėti tvirtai, kad išvengtumėte jos apvertimo. Jei pirotechnika leidžiama žiemą, bateriją galima įkasti į sniegą, jei vasara papildomą stabilumą galite suteikti prirėmę akmenys ar plytas prie fejerverkų baterijos. Atsargiai atplėškite pakuotės dalį dengiančią dagtį. Paprastai dagtį galime atrasti viršutiniame baterijos sluoksnyje. Sekančiu veiksmu maksimaliai ištieskite dagtį ir atsargiai žiebtuvėliu uždekite. Šį veiksmą darykite atsargiai, maksimaliai ištiesę ranką, jokiais būdais nelaikykite galvos ar kitų kūno dalių virš pirotechnikos gaminio! Jei esate įsitikinę, kad dagtis sėkmingai uždegta nedelsdami nusigręžkite ir greitai nutolkite nuo pirotechninio gaminio. Pirotechnikos gaminiui būtina palikti saugią veikimo zoną, dažniausiai ji siekia 20-30m. Tai reiškia, kad šiuo spinduliu aplink leidžiamą bateriją neturėtų būti žmonių, stulpų, elektros laidų, pastatų ar medžių. Kai fejerverkų baterija nustoja veikti jokiais būdais neskubėkite artintis, rekomenduojame dar luktelėti 10-15 minučių ir tik tuomet atsargiai surinkti baterijos liekanas į šiukšlių maišus.

Superfejerverkai komanda linki gražių ir saugių švenčių Jums. Lauksime jūsų savo el. parduotuvėje superfejerverkai.lt, kur galite išsirinkti gražiausius fejerverkus bei galimas fejerverkų atsiėmimas Kalvarijų g.  88. Be to visiems užsisakiusiems už 50 eur ir daugiau nemokamai pristatome į jums patogią vietą.

Negalite išsirinkti arba norite ko nors ypatingo? Drąsiai skambinkite nurodytais kontaktais mūsų vadybininkai (profesionalūs pirotechnikai) neabejotinai atras sprendimą tinkantį būtent Jums ir nepamirškite apie fejerverkų naudojimo taisykles!

Apsilankykite mūsų siūlomų fejerverkų kategorijose: