4 kategorijos fejerverkai (fejerverkai F4)

4 kategorijos fejerverkai (fejerverkai F4)

 

Norėtume Jus supažindinti su sąvoka „4 kategorijos fejerverkai“. Ką tai reiškia ir kuo ši kategorija skiriasi nuo tų fejerverkų kuruos mes matome parduotuvėse.

Visu pirma reikėtų paminėti, kad fejerverkai F4 klasės gali būti naudojami tik žmonių, kurie turi pirotechniko pažymėjimą ir yra atestuoti pagal pirotechnikų mokymo programą. Todėl jeigu esate tikras fejerverkų mėgėjas ir norėtumėte naudoti galingus užtaisus tektų šiek tiek pasimokyti ir išlaikyti egzaminą. 

Vis gi tai nėra vienintelis keblumas, kuris galėtų sustabdyti tapti tikru pirotechniku. Apart pažymėjimo reikėtų įsigyti įrangą su kurią galima būtų leisti užtaisus. O tokia specifinė įranga gali kainuoti nuo kelių iki keliolikos tūkstančių eurų.

F4 kategorijos fejerverkai
Fejerverkai f4

Įrangos veikimo principas yra pakankamai paprastas, galima palyginti su televizoriaus veikimo principu. Yra pultelis, kuris paduoda signalą į stovinčius įrenginius ir tie įrenginiai paduoda elektros impulsus į pirotechninius gaminius per specialius laidus vadinamus „padegėjais“. Tai tokie laideliai, kurie ant galo turi degius „bumbuliukus“, kurie užsidega nuo elektros impulsų. Atrodytu kaip ir nesunku, tačiau sukurti pilnavertį fejerverkų šou yra nepaprasta. Fejerverkai tai ne elektros prietaisai, todėl du kartus gaminių neiššausi))) Pakankamai daug reikia įdėti darbo ir pastangų, kad sukurti kelių minučių pasirodymą, o dažniausiai tokie pasirodymai būna – vestuviniai fejerverkai.

Kaip atrodo 4 kategorijos fejerverkai?

Yra labai daug pirotechninių gaminių priskiriamu F4 kategorijai. Vieni populiariausių vadinami „shell“- apvalus užtaisas, kurie kišami į specialius vamzdžius ir tik tuomet uždegus dagtį pakyla į dangų ir įvyksta galingas sprogimas. Dažniausiai „Shell“ užtaisai būna nuo 2 colių ( 5 centimetrai) iki 6-7 colių ( 15-18 centimetrų) skersmens. Tačiau pamatyti Lietuvoje 6 -7 colių skersmens užtaisą yra pakankamai retas dalykas, nebent per didžiausias miesto šventęs ar fejerverkų festivalį. Viena iš priežasčių yra ta, kad kuo didesnis skersmuo tuo daugiau reikės cheminių medžiagų jam pagaminti ir atitinkamai kaina bus pakankamai didelė. Profesionalūs pirotechnikai atlikdami pasirodymus per vestuves ar didesnes šventes dažniausiai naudoja tik 3-4 colių (7,5-10 centimetrų) užtaisus. Jeigu palyginti su pasaulinių rekordu, buvo paleistas užtaisas tokio pat svorio kaip mašina Toyota Corolla ir 62 colių (apie 1,5 metro) skersmens palyginus visi leidžiami fejerverkai atrodo vaikiškais))

Ačiū, kad domitės fejerverkais, būkite atsargus ir laikykitės visų saugumo reikalavimų!