Kas yra pirotechnika?

Terminas „pirotechnika“ kilęs iš dviejų graikų kalbos žodžių: pyros – ugnis ir techne – menas, amatas.  Tai technikos sritis, apimanti degiųjų mišinių ir pirotechnikos įrenginių kūrimą, gaminimą ir naudojimą. Kitaip tariant – pirotechnika yra visų tipų fejerverkai, petardos, fontanai, šaltosios ugnelės ir kt.

pirotechnika bengaliskos ugneles

 

Pirotechnikos istorija

Pirotechnikos pramonės istorija prasidėjo dar prieš mūsų erą Kinijoje. Jau apie 206 m.pr.Kr. buvo žinomi pirmieji gaminiai, kurie šiandien vadinami fejerverkais. Senovėje tai buvo bambukas. Numestos į ugnį bambuko lazdelės susprogdavo. Sukeltas trenksmas gąsdindavo žmones ir gyvulius. O jeigu tai gąsdina gyvąsias būtinybes, tai gal tai išgąsdins ir piktąsias dvasias?

Tuo metu pirotechnikos gaminiai buvo naudojami dėl garso, o ne dėl vaizdo efektų, kuriuos mes pripratome matyti dabar. Tačiau pirotechnikos medžiagų gamyba pradžioje turėjo kitokią funkciją nei šiandien – iš pradžių turėjo išbaidyti piktąsias dvasias, o laikui bėgant buvo naudojamos religinėse apeigose, maldos už klestėjimą ir laimę metu. Nors fejerverkai buvo žinomi dar prieš mūsų erą, tikroji jų raida prasidėjo IX amžiuje, kai Kinijoje buvo išrastas parakas. Ši medžiaga buvo pagrindinė fejerverkų sudedamoji dalis iki XIX a.

Pirmosios žinomos pirotechnikos gaminių demonstracijos įvyko XII amžiuje imperatoriaus dvare. Šiandien, palyginus su tais laikais, naudojamos pažangesnės technologijos nei parakas. Nuo septintojo dešimtmečio „fejerverkams“ uždegti buvo naudojami elektriniai padegikliai, pakeičiantys pirotechnikos dagtį.

Fejerverkai Europą pasiekė tik XIV amžiuje. Didžiausią pirotechnikos plėtrą Europoje lėmė Italija, kuri išpopuliarino šou ir išplėtojo šią pramonės sritį. Didelis fejerverkų populiarumas tuo metu taip pat buvo pastebimas Prancūzijoje, Vokietijoje ir Anglijoje. O Lietuvoje pirmieji fejerverkai paplito XX a. pabaigoje.

Pirotechnika dabar

Šiandien galima rasti daug įvairių pirotechnikos gaminių, kurių naudojimo paskirtis yra šventinė. Įvairių rūšių fejerverkai džiugina spalvingais ir gražiais vaizdais, bei palieka nepamirštamus įspūdžius šventės metu.

Dabar labai paprasta užsisakyti pirotechniką internetu. Mūsų svetainėje rasite didelį fejerverkų pasirinkimą už prieinamą kainą. O jeigu turėsite klausimų – visada galite kreiptis į mūsų vadybininkus telefonu. Patarsime ir padėsime išsirinkti tinkamiausią pirotechniką Jūsų šventei.

pirotechnika dabar