Kaip pasiruošti vestuvinei fotosesijai?

vestuviu fotografas Vilniuje

Vestuvinės nuotraukos privalo pavykti – šis reikalavimas keliamas ne tik vestuvių fotografui, jaunavedžiai to reikalauja ir iš savęs. Gero rezultato pagrindu visada yra kruopštus pasiruošimas, todėl su 11 metų vestuvių fotografavimo patirtį turinčiu „Fotogidas“ fotografu Juliumi Trepkevičiumi aptarsime, kaip reikėtų pasiruošti fotosesijai.

Vestuvių fotografo pasirinkimas

Vienas iš svarbiausių žingsnių – susirasti vestuvių fotografą. „Kartais tai padaryti nėra taip lengva, kaip iš pirmojo žvilgsnio gali pasirodyti,“ – pasakoja J. Trepkevičius. Daugelis fotografų užsakomi iš anksto, be to, visada reikia skirti laiko jau atliktų darbų peržiūroms, nuotraukų stiliui.

Vestuvių fotosesijos planavimas

Su pasirinktu fotografu kuriamas visas fotosesijos planas: pasirenkamos vietos, aptariama bendra idėja, parenkami tinkami rekvizitai. Geri vestuvių fotografai visada patars, kokią vietą geriau pasirinkti ir kiek laiko skirti fotografavimui. J. Trepkevičius pasakoja, kad pasitaiko porų besižavinčių improvizacija, tačiau nuo to stengiasi atkalbėti – juolab, kad net ir detaliai suplanuotose fotosesijos improvizavimo išvengti nepavyksta.

vestuviu fotografas

Svarbu linksmai nusiteikti

Vestuvių fotosesija dažnai atrodo varginančia veikla, tačiau iš tikrųjų taip nėra. Tai linksmas žaidimas, nesuvaidintos emocijos ir meilė, tvyranti ore. „Didelė klaida mokytis pozuoti prieš veidrodį, repetuoti pozas ir dirbtinę šypseną. Geriau tą laiką skirkite sau, o per fotosesiją būkite pailsėję ir puikiai nusiteikę, fotografo objektyvas suras gražiausias Jūsų puses,“ – pasakoja Julius ir priduria, kad vestuvės reikalauja daug planavimo, daug pasiruošimo, o iš tikrųjų prabėga greitai, tad reikia mėgautis kiekviena akimirka.

vestuviu nuotrauka

Ką verta žinoti apie vestuvinę fotosesiją?

Ši fotosesija susiformavo kaip tam tikras vestuvių paprotys, būtinas šventės elementas. Griežtų ribų vestuvinei fotosesijai nėra, todėl kiekviena pora renkasi sau artimą idėją ir jos išpildymą nuotraukose. Šventės dieną visi jaunavedžiai atrodo puikiai, jų veidai spindi džiaugsmu, o tai yra svarbiausia. Žinoma, į keletą aspektų „Fotogidas“ pataria atkreipti truputėlį daugiau dėmesio:

  • Iš anksto aptarkite būtinų nuotraukų sąrašą ir aiškiai nusakykite fotografui, ko iš jo tikitės fotosesijos metu;
  • Makiažui nesirinkite šviesą atspindinčių priemonių, nes jos gali iškraipyti atspalvius;
  • Ilgi atstumai ir aukštakulniai – užtikrintas nuovargis, todėl planuojant maršrutą nepersistenkite, jei reikia, pasirūpinkite patogia avalyne persiauti (o nuotaka su sportbačiais nuotraukoje taip pat turi tiek žaismingo žavesio!);
  • Jei nemėgstate ar nemokate pozuoti – nepozuokite, o atlikite tam tikrus veiksmus, pavyzdžiui, rinkite ir uostykite lauko gėles, pūskite muilo burbulus, valgykite ledus ar glostykite žirgą – fotografas pats suras gražiausias pozas;
  • Fotosesijai reikalingus rekvizitus (balionus, skrybėles ir kt.) patikėkite pagalbininkams, dėl to, kas padės, sutarkite iš anksto;
  • Karštą dieną prieš fotosesiją nuotaka turėtų atnaujinti makiažą – veidas gali pradėti blizgėti;
  • Jei pasirinktą dieną yra lietaus ar sniego tikimybė, su savo fotografu aptarkite planą „B“ ir būkite pasiruošę;
  • Venkite jaudulio ir streso – tai Jūsų šventė ir ji vyksta dabar, todėl per fotosesiją tiesiog atsipalaiduokite ir mėgaukitės.vestuves

Kada bus vestuvinės nuotraukos?

Vestuvės – ypatinga šventė, todėl ir nuotraukos turi būti nuostabios. Vietos klaidoms čia nėra, todėl natūralu, kad fotografas su jomis turi padirbėti, o tai kaip ir kiekvienas darbas užtrunka. Šiltuoju sezonu, kai vestuvės vyksta dažnai, savųjų nuotraukų dažniausiai teks palaukti apie porą mėnesių. Šis laikotarpis visiškai normalus, nes geri vestuvių fotografai vestuvių sezonu būna labai užimti. Antra vertus, savo šventei pasirinkdami šaltąjį sezoną, rezultatus pamatyti gali ir greičiau.

Apsilankykite mūsų Vestuviniai fejerverkai prekių kategorijoje ir išsirinkite jums tinkamus fejerverkus!

Superfejerverkai.lt komanda

One thought on “Kaip pasiruošti vestuvinei fotosesijai?

Comments are closed.